Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

SUMA CAFÉ İLE KAHVELER DAHA TEMİZ VE DAHA LEZZETLİ

| İstanbul | 02.08.2016 11:31:03 |
Herkesin kahve tercihi farklıdır ama temizlik ortak beklentidir. Çünkü lezzetli kahvelerin yolu, temiz bir kahve makinesinden geçer. Sealed Air’in iş birimi Diversey Care, kahve makinelerinin temizliğinde işletmelere büyük avantaj sağlayan Suma Café ürün grubuyla kahvenin en lezzetli halde sunulmasına yardımcı oluyor. Sealed Air Pazarlama Direktörü Türkan Kızılkan, “İyi bir makineye sahip olabilirsiniz ama makineniz kirli olduğu takdirde kahvenin asıl tadını alamazsınız” diyor.Profesyonel temizlik, hijyen ürün ve sistemleri alanında faaliyet gösteren Sealed Air’in iş birimi Diversey Care, kahve makinelerinin temizliğinde işletmelere büyük avantaj sağlayan Suma Café markalı kahve makinesi temizlik ürünlerini, bu yıl İstanbul Coffee Festival’de tanıttı. Sealed Air’in distribütörü olan endüstriyel mutfak ekipmanları alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından MyCo’nun Türkiye dışında 20 ülkeye ihraç ettiği kahve makineleri; dört gün süresince Suma Café ile temizlenerek ürünün özellikleri ve temiz bir kahve makinesinin lezzetli kahveler yaratmadaki etkisi anlatıldı. Standı ziyaret edenler kirli ve temiz makineler arasındaki farkı görerek, bu makinelerde yapılan kahvelerin lezzet farkına tanıklık ettiler. Sealed Air Pazarlama Direktörü Türkan Kızılkan ve Diversey Care Suma Café Uygulama Yöneticisi Leopold Samek ile bizzat deneyimlediğimiz Suma Café’nin detayları ve kahve makinesi temizliğinin incelikleri üzerine konuştuk. 

İstanbul Coffee Festival’de olmak sizin için nasıl bir önem taşıyor? 
Türkan Kızılkan: 
İstanbul Coffee Festival’in ilki geçtiğimiz yıl yapıldı ve oldukça yoğun ilgi gördü. Bu yıl da aynı şekilde festivale ilgi büyük. Burası hem tüketicilerin hem de servis sağlayıcılarının buluştuğu önemli bir platform. Bir önemi de çok hızlı gelişen kahve sektörü. Bu festivalin insanları bilinçlendirme konusunda tam zamanında başladığını düşünüyoruz. Sektörün hızlı gelişmesi sebebiyle gözden kaçan önemli bir nokta, kahve makinelerinin temiz, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda çalıştırılıyor olmasıyla ilgili. Yeni ürün grubumuz olan Suma Café ile fuarda yer almak bizim açımızdan önemli. Sealed Air iş birimi Diversey Care olarak, bu bilincin gelişmesinde önemli rol oynayan bir noktadayız. Burada iş ortağımız MyCo ile birlikteyiz. MyCo, endüstriyel mutfak ekipmanları alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri. Ekipmanlarını büyük titizlikle seçip, özellikle kahve konusunda İtalyan markalarını Türkiye’ye getiren sektörün en iyi zincirleriyle projeler gerçekleştiren bir firma. Böyle bir ortakla iş birliği yaptığımız için çok mutluyuz.  

Suma Café serisini nasıl geliştirdiniz? 
Leopold Samek: Eskiden beri hali hazırda bir kahve serimiz vardı. Gün geçtikçe kahve makinelerinde teknoloji değişip, yenilikler ekleniyor. Buna ayak uydurabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için bir ortakla işbirliği yapma ihtiyacı hissettik. Biz hijyenle ilgili çok geniş bir yelpazeye sahibiz. Kahve temizliği konusunda da ‘1 numara’ olmayı hedeflediğimiz için sektörün en iyisi olan bir üreticiyle önemli bir işbirliği yaptık. İş ortağımızla yeni bir seri geliştirdik. Bu şekilde yeni teknolojilere hızlıca adapte olabiliyoruz. Çok geniş bir ürün grubuyla müşterilerimize hizmet verebiliyoruz. 

Suma Café serisinin özelliklerinden bahsedebilir misiniz? 
Türkan Kızılkan:
 Herkesin kahve tercihi farklıdır ama temizlik ortak beklentidir. Çünkü lezzetli kahvelerin yolu, temiz bir kahve makinesinden geçer. Suma Café ürünleri de kahvenin en lezzetli halde sunulmasına yardımcı oluyor. Geleneksel ve otomatik espresso makineleri, kahve otomatları, süt üniteleri, değirmen hazneleri ve sıcak su hazneleri gibi kahve makinelerinin her bölümü için altı çeşit ürün sunuyoruz. Her spesifik markaya uygun temizlik çözümleri bulunan Suma Café’nin ürün yelpazesinde doğru ve güvenli dozaj imkanı sunan tabletler ve likit ürünler yer alıyor. Ambalajlardaki renk kodlaması sayesinde, ürünleri birbirinden ayırmak ve tanımlamak kolaylaşıyor. Fosfatsız ve biyolojik olarak ayrıştırılabilen ürünler, aynı zamanda geri dönüştürülebilir ambalajıyla çevreci olarak öne çıkıyor. Ürün yapısı gereği gıdaya temas eden yüzeyler için güvenli ve hatta değirmenler için kullandığımız ürünümüz yenilebiliyor. Performans bizim için çok önemli. Kullanım maliyeti ve aynı zamanda sürdürülebilirlik de önemli. Zaten hiçbir ürünümüzü sürdürülebilirlik şartını yerine getirmeden piyasaya arz etmiyoruz. Bu ürün serimizde de iyi performans, maliyet etkinliği ve sürdürülebilirlik unsurlarını bir araya getirdik. 

Suma Café serisi nasıl avantajlar sağlıyor? 
Leopold Samek: Kahve makinelerinin kullanımı sırasında biriken yağ ve kireç, kahvenin lezzetini olumsuz etkiler. Örneğin, biriken yağ bekledikçe acımsı bir tat almaya başlıyor. Siz bunu temizlemezseniz, kahvenin tadı değişiyor ve bu acımsı tat kahveye geçiyor. Tat konusunda hassas olan kafe sahipleri, bu detayı atlayabiliyor. Çok pahalı makineler ve çok iyi kahveler kullansalar da bu ürünlerin performanslarının altında sonuç alıyorlar. Suma Café ürünlerimiz, detaylı bir temizlikle kahvenin gerçek tadının ortaya çıkmasını sağlıyor. Böylelikle düzenli kullanımda kahvenin lezzetini garantilemek mümkün oluyor. Suma Café ürünleriyle kahve makineleri mükemmel şekilde temizlenirken, makinenin sık ve düzenli olarak temizlenmesi filtrelerin tıkanmasını da önlüyor. Böylece makinenin ömrü uzuyor ve bakım masrafları azalıyor. 
Türkan Kızılkan: İki tane temel hedefimiz var. Birincisi, müşterilerimizin kendi müşterilerine iyi lezzette kahve tadı sunması ve lezzeti olması gerektiği yere çekmesi. İkincisi ise kahve makinesi sahiplerinin bakım masraflarını azaltarak, makinelerin iyi bir şekilde çalışır olmalarını sağlamak. Şöyle diyebiliriz: İyi bir makineye sahip olabilirsiniz ama makineniz kirli olduğu takdirde kahvenin asıl tadını alamazsınız. İşletme sahipleri kahvenin tadını güzelleştirerek müşterinin bağlılığını, sürekliliğini sağlayabilir. Hep değişen, zamanla kötüleşen bir kahve tadı yerine düzenli olarak aynı tadı alması müşteriler nezdinde işletmeye olan güveni artırır.

www.diversey.com/suma-cafe

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter