Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

TURKUAZ SERAMİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABİDİN ÖZKAYA

| İstanbul | 25.03.2016 14:01:15 |

Foto-Galeri için resime tıklayın.
Müşteri portföyümüzü artırdık Turkuaz Seramik olarak 2015 yılına yurtiçi pazarlarımızda öncelikle mevcudu koruma hedefi ile başladık. Geldiğimiz nokta itibari ilk 10 aylık verilere baktığımızda mevcudu koruduğumuz gibi yurt içi pazarda pazar payımızı yükseltmiş durumdayız.Faiz artışları, ekonomik ve siyasi belirsizlik, yakın coğrafyanın karışık olması yurt dışı pazar payımızı etkilese de bu alanda geçen yılı koruyacak düzeyde ilerledik. Bir önceki yıla oranla ticaret hacmimizi genişlettiğimiz, portföyümüze yeni pazarlar eklediğimiz bir yıl oldu. Güçlü rekabetin olduğu Avrupa pazarında büyük bir başarı yakaladık. Bunun yanında Ortadoğu ve ABD’de dahil birçok ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Özellikle yurt dışında katıldığımız fuarlar ile müşteri portföyümüzü artırdık.

Verimli ve hareketli bir yıl olacak

2016 yılındaki hedeflerimizin başında AR-GE ve inovasyon çalışmalarımız ile katma değeri her geçen gün artan ürünler üretmek yer alıyor. Önümüzdeki yıl teknoloji alanında yaptığımız yatırımlara devam edeceğiz. Turkuaz Seramik olarak müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini artırmak bu yıl da en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. 2016 yılında gerçekleştirmeyi düşündüğümüz yenileme yatırımları ile katma değerli ürünlerimizin satışlarını artırmayı planlıyoruz. 2016 yılının bir önceki yıla oranla daha verimli ve hareketli bir yıl olacağını düşünüyoruz.

Katma değeri yüksek ürünler

Firmamız, Turkuaz ve Cerastyle markalarıyla hizmet veriyor. Bu kapsamda ürün gruplarımız arasında öncelik vitrifiye olmak üzere, armatür ve duş sistemleri, mobilya lavaboları, engelli banyo ürünleri, tamamlayıcı ürünler ve fleksi bağlantı elemanları bulunuyor. Ayrıca özel yüzey uygulamalar ile katma değeri yüksek ürünler üretiyoruz. Turkuaz Seramik olarak AR-GE ve inovasyon alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Yenilikçi ve çevreye duyarlı ürünlerimiz ile sektöre yön veriyoruz. Tasarım alanında yaptığımız özel çalışmalar ve dünya trendlerini yansıttığımız koleksiyonlarımız ile özellikle lavaboda moda tarafını biz belirliyoruz. İnşaat sektöründe tüm markalarımız ile aktif bir rol üstleniyoruz.

 

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter