Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

BOSCH’TAN “THE STAR” İÇİN ENTEGRE GÜVENLİK SİSTEMİ

| İstanbul | 18.03.2014 13:09:19 |

Foto-Galeri için resime tıklayın.
Bosch Güvenlik Sistemleri, Singapur'da çok amaçlı bir bina olan "The Star" için entegre bir güvenlik çözümü sağladı. Buona Vista bölgesinin tam merkezinde yer alan ve şehrin yeni mimari simgelerinden biri olan tesis, The Star Vista adı verilen, 100'den fazla mağaza ve restorandan oluşan lüks bir alışveriş merkezi ile The Star Performing Arts Center adı verilen bir kültür merkezinden oluşuyor.Binanın ilk altı katı The Star Vista'ya, sonraki dokuz katı ise, 5.000 kişilik oturma kapasitesine sahip salonu ile The Star Performing Arts Center'a tahsis edildi.

 

"The Star" için bir güvenlik konsepti tasarlamak gerçekten zorlu bir görevdi: Herkesin kullanımına açık alanlar ve farklı işletmecilere ait olan 100'den fazla mağazadan oluşan bir alışveriş merkezinin güvenlik gereksinimleri, büyük bir sahneye ve çok amaçlı bir salona sahip etkinlik kompleksinden oldukça farklıydı. Ayrıca, The Star Vista ve The Star Performing Arts Center, bu oluşumun tümünün güvenliğini sağlamak için entegre bir çözüm arayan iki ayrı şirkete aitti ve bu iki farklı şirket tarafından işletilmekteydi.

 

Bosch'un bölgedeki ortağı InfoCom & Security Systems Pte Ltd, standart ağ teknolojilerine dayalı oldukça modüler bir güvenlik sistemi tasarladı. Böylelikle, binanın birbirinden ayrı bölgelerinin farklı ihtiyaçlarını tam olarak karşılayıp, tüm bu lokal çözümleri, sorunsuz bir şekilde, tek bir entegre ve merkezden kontrol edilebilen sistemde birleştirdi.

 

"The Star" için üretilen güvenlik çözümünde, Bosch'un güvenlik kamera sistemleri ile, genel seslendirme ve acil anons ve kartlı geçiş kontrol sistemleri bulunuyor. Binanın her yerinde bulunan Bosch Flexidome ve Autodome IP kameraları, Bosch Video Yönetim Sistemi (BVMS) tarafından yönetiliyor. Video gözetim çözümü, verimli bir kullanım için, Bosch'un dağıtılmış kayıt ve Akıllı Video Analizi sistemlerini de sunuyor. Bosch Praesideo Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi, standart kullanımda arka plan müziği yayını ve canlı anonslar için kullanılırken, acil durumlarda aynı zamanda bir sesli tahliye sistemi olarak da kullanılabiliyor. Güvenlik kamera, genel seslendirme ve kartlı geçiş kontrol sistemlerinin, Bosch’un Bina Entegrasyon Sistemi (BIS) ile entegre edildiği sistem sayesinde merkezi yönetim sağlanırken, binanın iki işletmecisi arasındaki koordinasyon da büyük ölçüde kolaylaştırıldı.

 

Basınla ilişkilerde ilgili kişi:

 

Bosch Güvenlik Sistemleri

Burçin Akkaya
Dereboyu Cd. G-45 Sk. Ata Center İş Merkezi

Kat:1 34398 Maslak-İstanbul

Telefon: +90 212 367 18 58   
Faks:      +90 212 286 00 89

E-mail: burcin.akkaya@tr.bosch.com

www.tr.boschsecurity.com

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter