Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

BOSCH’TAN EKSİKSİZ GÜVENLİK ÇÖZÜMÜ

| İstanbul | 17.03.2014 14:34:32 |

Foto-Galeri için resime tıklayın.
Almanya'nın başkentinin tam kalbinde yer alan, Kurfürstendamm ile Berlin Hayvanat Bahçesi'nin kesiştiği noktada bulunan ve Christoph Mäckler tarafından tasarlanan yeni çok katlı "Zoofenster" binası, güvenlik ve seslendirme sistemlerinde Bosch’u tercih etti.Bosch, "Zoofenster"'de yangın algılama ve hırsız alarm, güvenlik kamera sistemi, kartlı geçiş kontrol, profesyonel ses sistemleri ile merkezi bina yönetim sistemine sahip entegre ve ağ bağlantılı bir güvenlik çözümü tasarlayıp kurulumunu gerçekleştirdi. Farklı güvenlik ihtiyaçlarına sahip otel, alışveriş merkezi ve ofislerden oluşan projenin sistem tasarımını tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapmak oldukça zorlu bir görevdi. Bosch’un sunduğu entegre çözümün en önemli özelliği, çeşitli yangın panelleri ile donatılan kompleksin yangın algılama konsepti idi. 4.000'in üzerinde kontrol noktası ve 1,6 milyon bağlantıya sahip yangın matriksi bulunan sistem, 270 farklı yangın senaryosunu yönetebiliyor. Bu sayede tüm olası senaryolarda hızlı ve doğru bir alarm verilmesi sağlanıyor.

 

"Zoofenster"'in planlanması ve yapımı esnasında yatırımcıya danışmanlık hizmeti veren City Asset Management GmbH’ın Genel Müdürü André Pernhold Bosch’u tercih etme sebebini şu şekilde açıkladı: "Bizim için farklı güvenlik sistemlerinin ağ bağlantısının oluşturulması ve entegrasyonu, bu alandaki iş ortağının seçiminde önemli bir kriter oldu. Bosch'ta tüm ihtiyaçlarımız için sadece uygun çözümler bulmakla kalmayıp, aynı zamanda kapsamlı bir çözümün tasarımı için gereken uzmanlığı da bulmuş olduk."


Tarihi Breitscheidplatz Meydanı ile Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi'nin hemen yanında bulunan Batı Şehri’nin yeni simgesi, 5+ yıldızlı Waldorf Astoria Oteli'nin yanı sıra çok sayıda mağaza, restoran ve ofise ev sahipliği yapıyor. "Hayvanat Bahçesi Penceresi" anlamına gelen bina, adını yan tarafında bulunan hayvanat bahçesi manzarasına sahip üst katlardaki belirgin çok katlı cam bölmesinden alıyor.


Basınla ilişkilerde
ilgili kişi:

Bosch Güvenlik Sistemleri

Burçin Akkaya
Dereboyu Cd. G-45 Sk. Ata Center İş Merkezi

Kat:1 34398 Maslak-İstanbul

Telefon: +90 212 367 18 58   
Faks:      +90 212 286 00 89

E-mail: burcin.akkaya@tr.bosch.com

www.tr.boschsecurity.com
Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter