Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

SOÇİ’NİN 5 YILDIZLI YENİ OTELİNE BOSCH KORUMASI

| İstanbul | 26.02.2014 13:15:19 |

Foto-Galeri için resime tıklayın.
Soçi’de yeni açılan 5 yıldızlı Radisson Blu Resort Hotel & Kongre Merkezi güvenlik sistemlerinde Bosch’u tercih etti.Soçi’de şimdiye kadar düzenlenen en büyük etkinlikle açılışını yapan lüks otel, Bosch yangın algılama sistemleri, genel seslendirme ve acil anons sistemi ile birlikte kapsamlı bir video gözetim sistemi ile donatıldı. Tüm bu sistemler birbiri ile entegre edilerek, Bosch Bina Entegrasyon Sistemi (BIS) üzerinden merkezi olarak yönetilmeleri sağlandı.

 

Karadeniz kıyısına yakın bir yerde bulunan Radisson Blu Resort & Kongre Merkezi’nde 500’den fazla misafir odası, üç restoran, bir sağlık kulübü ve SPA ile başka tesisler yer alıyor. 1.500 m2 büyüklüğündeki Premier Hall ile birlikte 11 konferans salonuna sahip olan Radisson Blu, aynı zamanda Güney Rusya’nın en büyük kongre merkezlerinden biri.

Binanın farklı kısımları farklı güvenlik gereksinimlerine sahip olduğu için, Krasnoda merkezli yüklenici LLC Computer-svyaz, tümü tek bir entegre sistem tarafından yönetilen 11 bağımsız yangın paneline ve 8.000’den fazla yangın dedektörüne sahip bir ağ çözümü tasarladı. Gerektiğinde otelin hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlamak için, Bosch yangın algılama sistemi ile Bosch Praesideo genel seslendirme ve acil anons sistemi birbirine entegre edildi. Otele kurulan video gözetim sistemi ise, Bosch Video Yönetim Sistemi (BVMS) tarafından yönetilen 300’e yakın IP kameradan oluşuyor. Bosch’un Akıllı Video İçerik Analizi (IVA) yazılımı sayesinde kritik öneme sahip olaylar güvenilir bir şekilde anında tespit edilip, iş gücü maliyetlerinin azaltılmasına destek oluyor.

 

Bosch Güvenlik Sistemleri, Rusya Satış Direktörü Christoph Hampe proje ile ilgili “Güvenlik ve emniyet bugünlerde açıkçası Soçi’deki en önemli konu… Ancak, Radisson Blu ziyaretçilerine güvenlik konusunda daha fazlasını sunmak istedi. Uzun ömürlü bir güvenlik çözümünü tercih eden otel yetkilileri, bu nedenle, açık standartlara dayalı, entegre, yüksek derecede ölçeklendirilebilir bir güvenlik sistemini tercih ettiler. Bu, onların sistemlerini gerektiğinde kolayca genişletmelerine, böylece ileride yeni güvenlik gereksinimleri doğması durumunda ilk yatırımlarını korumalarına olanak sağlayacak.” dedi.

 

Basınla ilişkilerde ilgili kişi:

Bosch Güvenlik Sistemleri

Burçin Akkaya
Dereboyu Cd. G-45 Sk. Ata Center İş Merkezi Kat:1 34398 Maslak-İstanbul

Telefon: +90 212 367 18 58   
Faks:     +90 212 286 00 89

E-mail: burcin.akkaya@tr.bosch.com

www.tr.boschsecurity.com

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter