Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

YENİ TRENDLER, OTELLERE KİMLİK KAZANDIRIYOR

| İstanbul | 25.12.2012 10:58:02 |
Tekstil ürünlerinde yeni trendler, oteller tarafından da yakından takip ediliyor.Bazı ürünlerde sadelik ön plana çıkarken, bazılarında renk ve desenler harmanlanıyor; kurumsal yapıdan izler ise detayları oluşturuyor. Banyo tekstili deninde akla gelen ürünlerden havlu, bornoz, peştamal ve terlikler ise yeni formları ve kaliteleriyle dikkat çekiyor. Gözde çizgiler ve trend renklerin oluşturduğu koleksiyonlar, yeni sezona damgasına vuracağa benziyor.

Banyo tekstili otel kimliğini oluşturmada en akılda kalıcı unsurlar arasında yer alıyor. Turizm dünyasının gelişimi ve tüketicinin bilinçlenmesiyle de tekstil ürünlerinde yeni trendler, oteller tarafından da yakından takip ediliyor. Otel tekstilinde sade çizgiler özenli ve farklı renk ve desenlerle harmanlanıyor. Kurumsal yapıdan izler ise detaylarda gizleniyor. Yüzlerce misafirin konakladığı odaları kişiye özel kılan banyo tekstil ürünleri dendiğinde akla gelen havlu, bornoz, peştamal ve terlikler ise yeni formları ve kaliteleriyle dikkat çekiyor. En lüks otellerden küçük işletmelere kadar, her tesis için alternatifler sunan tekstil firmaları, yoğun kullanım ve fazla yıkamaya dayanıklı ürünleriyle öne çıkıyor. Firmalara özel çizgiler ve trend renklerin oluşturduğu koleksiyonlar, yeni sezona damgasına vuracağa benziyor. Turistlerin evlerine 'hediye yava hatıra' olarak götürdükleri kişiye özel tekstil ürünleriyse otel tekstilcileri arasında beğenilirliğin oranı olarak ifade ediliyor.

Titan Tekstil'den uzun ömürlü ürünler

Üretimi tamamen otel tekstili üzerine olan Titan Tekstil, yoğun kullanıma ve ağır yıkamaya dayanıklı ürünler üretiyor. Son teknolojileri yakından takip ederek çalışmalarını sürdüren firma, banyo tekstili ürünlerindeki çeşitlilikle otellerin tercihini oluşturuyor. Firmanın banyo tekstili grubunda bornoz, terlik, havlu, banyo halıları ve banyo perdesi gibi ürünleri bulunuyor. Bu ürünler kendi aralarında farklı kalite ve modellerden oluşuyor.

DK Tekstil, dayanıklılık ve gösterişte iddialı

Dokumasıyla masa örtülük kumaşlarda sektörün öncülerinden olan DK Tekstil, profesyonel otel serisi tekstil üretimini arttırarak devam ediyor. Horeca sektörüne yönelik banyo tekstili ürünleriyle de beğeni toplayan firma, şu an üretiminin yüzde 60'ını yurtiçine, yüzde 40'ını da yurtdışına gönderiyor.

BD Tekstil, sektörünün tecrübeli ismi

BD Tekstil ithal ve yerli kumaşlarla her zevke uygun seçenekler sunuyor. Firmanın amacı, belirli bir tarza değil, birbirinden farklı ve güzel tasarımlarla her türlü yaşam seçimine hizmet sunmak. Banyo tekstili konusunda iddialı olan firma, yenilikçi yaklaşımı ve kalite standartlarıyla öne çıkıyor.

Maydeko, Türkiye, Avrupa ve Arap Yarımadası'nda

40 yıllık tekstil tecrübesini, imalat ve ihracat tecrübesiyle harmanlayarak doğru ürünü doğru zamanda, uygun fiyata yurtiçi ve yurtdışında bulunan irili ufaklı işletmelere sunan Maydeko, tam pamuk ve düşük gramajlı ürünleriyle dikkat çekiyor. Otel, restoran, hastane ve Spa merkezlerine özel ürünler hazırlayan Maydeko'nun yurtiçinde İstanbul ve Antalya, yurtdışındaysa Almanya ve Katar'da temsilciliği bulunuyor.

Sümeral Tekstil'den organik havlu ve bornozlar

Horeca sektörüne özel tasarımlarıyla hizmet veren Sümeral Tekstil, organik ve mikro jel ürünleriyle yazın sıcağını engelliyor. Terlemekten şikayet edenlere yastık ve alez alternatifleri sunan Sümeral, nevresimden perdeye, havludan fotoğraf baskılı storlara kadar pek çok ürünüyle otellerin tercihi oluyor.

Hotex, trendlerin yakın takipçisi

Horeca sektörüne yönelik olarak tekstil ürünleri üreten ve pek çok projeyle adını yurtiçinde ve yurtdışında duyuran Hotex, yenilikçi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Firma, trendlerin her geçen gün değiştiği, albenisi olan ürünlerin giderek daha çok rağbet gördüğü sektörde, banyo tekstili konusunda da firmalara çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

Pesh, bornoz algısını değiştiriyor

Peştemalden yola çıkarak; su emicilik apresi olan, pamuklu dokuma kumaştan özel tasarım bornozlar üreten Redeks, ürünlerini Pesh Collection markasıyla sunuyor. Kalın ve ağır bornozlara alternatif olan Pesh ürünleri, suyu hızla emmesi ve çabuk kurumasıyla horeca sektörünün beğenisini kazanıyor. Tüm bunların yanında hafifliği ve şıklığıyla da dikkat çekiyor.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter