Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

HOTEX, TRENDLERİN YAKIN TAKİPÇİSİ

| İstanbul | 25.12.2012 10:37:12 |
Horeca sektörüne yönelik olarak tekstil ürünleri üreten ve pek çok projeyle adını yurtiçinde ve yurtdışında duyuran Hotex, yenilikçi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.Firma, trendlerin her geçen gün değiştiği, albenisi olan ürünlerin giderek daha çok rağbet gördüğü sektörde, banyo tekstili konusunda da firmalara çözüm ortağı olarak hizmet veriyor. Kurulduğu günden bu yana bilinirliği giderek artan Hotex, horeca sektörüne yönelik olarak tekstil ürünleri üreten ve pek çok projeyle adını yurtiçinde ve yurtdışında  duyuran öncü firmalardan biri. 2000 yılında kurulan ancak 2003 yılından itibaren sektördeki faaliyetlerine hız veren Hotex, marka açılımı olarak 'hotel tekstili' anlamını taşıyor. Bazı ürünleri bünyesinde üreten, bazı ürünlerde ise distribütör rolü üstlenen Hotex'i, sahibi Recep Altınbaş ile konultuk. Hotex, yalnızca tekstil ürünleri üzerine çalışıyor. Bir otel odasında bulunan çarşaftan, havluya ve bornoza kadar ihtiyaç duyulan her ürünü firma bünyesinde bulmak mümkün. Yaklaşık 35 kişilik birkonfeksiyon atölyesi bulunan Hotex, kumaşlarını  Denizli’de dokutturuyor ve İstanbul’da ürün haline getirip pazarlamasını gerçekleştiriyor. Dekorasyonda ise, otelin perdesi ve yatak örtüsü, nevresim takımı,  çarşafı, yastık ve yorgan kılıfları gibi tekstille ilgili her ürünü temin ediyor. Restoranlar için masa örtüsü,  peçete, Amerikan servisi vs gibi ürünler üzerine de çalışan firmanın, firma temsilcilikleri var.

Otellerde kalite gün geçtikçe artıyor

Özellikle otel odalarında kullanılan, havlu, bornoz gibi ürünlerin müşterileri etkilemek için oldukça önemli olduğuna değinen Recep Altınbaş, işin biraz da teknik  detaylarına değinerek şunları anlatıyor: “Havlunun temeli ipliktir, burada size o yumuşaklığı veren de ipliğin kalitesidir. Öte yandan otel çamaşırhanelerinin ve yıkama  tekniklerinin de ürünlerin yumuşaklığında oldukça etkisi oluyor. Eğer demir oranı çok yüksekse havlular kaskatı olur ve yüzünüzü tahriş eder. Daima çift bükümlü iplik kullanılmalı ki sizler daha yumuşak ürünler  kullanabilesiniz. Biz de kalite konusunda asla taviz vermiyoruz. Önceleri 30 numara iplikten oluşan 57-63 teller kullanılıyordu. Bu 2008 yılına kadar böyleydi. 2008 yılından sonra 40 numara iplikler kullanılmaya başlandı.  Günümüzde ise 60 numara iplikler yani 120-140-160 teller kullanılıyor. Çarşaflar o şekilde üretiliyor. Kalın ipliklerle dokunan kumaşlarda metrekaredeki ilmik sayısı daha az olur. Ama 40 numara iplik ince bir ipliktir ve dolayısıyla daha sıktır. Daha sık olmasından dolayı mukavemeti daha çoktur; yani kumaş daha uzun ömürlü olur. Artık kullanıcılar da bu konuda bilinçlenmeye başladı. Otellerde de kalite gün geçtikçe  yukarı çıkıyor.

Amaç proje odaklı çalışmak

Firmanın yürüttüğü çalımaların en temel noktası projeleri takip ediyor olması. Bir otel  projesinde temel atıldığı andan itibaren Hotex mimarlarla görüşmeye başlıyor. Bu görüşmeler projenin açılışına kadar sürüyor. Pek çok önemli projede imzası bulunan Hotex, yurtdışında da adını duyurmuş. Projelerle ilgili olarak Recep Altınbaş şunları söylüyor: “2009’da Çorlu’da 5 yıldızlı Silverside Otel açıldı. Projesini A’dan Z’ye biz  yaptık. Aynı şekilde Ankara Crown PlazaOtel, Eskişehir Namlı Otel, DedePark Otel projelerini de biz yaptık. Bizim amacımız daha fazla proje odaklı çalışmak. Bunun yanında yurtdışı çalışmalarımız da oldu elbette. Geçtiğimiz senelerde Azerbaycan Bakü’de 4 tane otel projesi yaptık. Almanya’da yine 5 yıldızlı bir otel projemiz oldu. Kazakistan’da üç adet, Kıbrıs’ta da 2 adet projemiz oldu. İhracatımız ise üretimimizin yaklaşık yüzde 40’ını  oluşturuyor.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter