Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

İZAPPS ÜLKE TANITIMINA KATKI SAĞLIYOR

| İstanbul | 02.11.2012 09:50:05 |
Kariye Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla izApps tarafından bir uygulamaya dönüştürüldü. izApps, Apple Store'da satışa sunulan Kariye Müzesi uygulamasıyla, Bizans sanatının en önemli örneklerinden biri olan Kariye'yi dünyaya açarak ülke tanıtımınında önemli bir rol üstlendi.Bugün Kariye Müzesi adıyla hizmet veren Khora Kilisesi, Bizans dönemini en iyi anlatan eserlerden biri olarak Türk ve dünya kültür tarihinde çok önemli bir yere sahip. Kilisenin çatısı altında bulunan Bizans dönemi mozaik ve freskleri dönemin en iyi korunmuş izleri arasında yer alır. Bu yönüyle tüm dünya sanat tarihçilerinin göz bebeği olan Khora Kilisesi, şimdi teknolojinin büyüsüyle dokunulmaya hazır. Kariye Sanal Müze uygulaması, alanının en başarılı örneklerinden biri olarak sanal raflardaki yerini aldı.

Bizans'a dokunmak

Khora Kilisesi, H.İsa ve Hs. Meryem'in hayatını kronolojik olarak anlatan mozaik ve freskleriyle, hem dini, hem tarihi hem de sanatsal bir hazine. Kilisenin inşa edilmesini sağlayan dönemin aydınlarından Teodoros Metohides'in mezarının da bulunduğu müze Bizans Rönesansı'nın baş yapıtlarından biri olarak kabul ediliyor. 1500 yıllık yapıt, Hristiyanlık tarihin de üç boyutlu bir maketi gibi. İzApps'in Kültür Bakanlığı desteğiyle hayata geçirdiği Kariye Sanal Müze uygulamasında, müzenin tüm yönleriyle doğru anlatılması ve tüm ayrıntılarıyla izlenebilmesi için gerekli tüm çalışma titizlikle yapıldı. izApps, ünlü Son Yargı freskinin renovasyonunu da uygulama kapsamına alarak, sanal konuğun sadece eserin bugüne ulaşan değil orjinal halini de hayal ettirmeyi başardı.

Teknolojiden tarihe saygı duruşu

Kariye Müzesi uygulaması, teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılarak titizlikle hayata geçirildi. Görsellerin maksimum kalitede izlenebilmesini sağlayan Retina Display (RD) özelliği uygulamayı eşsiz bir deneyim haline dönüştürüyor. Oyun teknolojisiyle yaratılan uygulama aynı zamanda ilk foto gerçekçi 3 boyutlu müze uygulaması unvanına sahip. Sanal ziyaretçisine 3D serbest tur ile müzeyi en ince ayrıntılarına kadar inceleme olanağı veren uygulama, her bir detayın yanı başında açılan bilgi pencereleriyle doyurucu bir belgesele dönüşüyor. 3.59 TL fiyatı ile , Kariye gibi çok özel bir müzenin daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

"Harem" için çalışmalar başladı

izApps, Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen bu özel projenin tamamlanmasının hemen ardından, değeri günden güne artan "Topkapı Sarayı/Harem" uygulamasının çalışmalarını başlattı. Ocak ayında raflardaki yerini alacak Harem, tüm dünyanın en çok merak edilen ve en gizemli dünyasının kapılarını muhteşem hikayelerle birlikte açmaya hazırlanıyor.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter