Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

DİYOR, YENİ SATIŞ NOKTALARI AÇACAK

| İstanbul | 11.10.2012 10:25:07 |
Diyor Orman Ürünleri, 2010 ve 2011 yılında yaptığı yatırımlarla ürün kapasitesini artırmasının ardından şimdi de yurtiçinde ve yurtdışında yeni satış noktaları oluşturmayı hedefliyor.Doğal taş sektöründe faaliyet gösteren ve bini aşkın kişiye istihdam sağlayan Dimer Group’un bir iştiraki olarak 2005 yılında Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Diyor Orman Ürünleri, 2010 ve 2011 yılında yaptığı yatırımlarla ürün kapasitesini artırmasının ardından şimdi de yurtiçinde ve yurtdışında yeni satış noktaları oluşturmayı hedefliyor. Tesislerinin işleme fabrikası ve kapı-panel mobilya olmak üzere iki ana üretim hattından oluştuğunu ifade eden Diyor Orman Ürünleri Mobilya Doğramacılık Ambalaj Sanayi Genel Müdürü Tolga Kurtuluş, “30 bin metrekare alan üzerine kurulu, 300 kişi istihdam eden modern bir sanayi işletmesiyiz. Diyor, Artedecor markası altında mutfak ve banyo mobilyası, Artedoor markası altında kapı üretmekte olup, perakende işlerin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında konut, otel, iş merkezi ve hastane projelerinde ihtiyaç duyulan her türlü ahşap işlerini de yapıyor. Artık kalite ve fiyat açsından sektörün önde gelen firmalarıyla rekabet edebilecek ürünler ürettiyoruz. Artedecor ve Artedoor markalı bu ürünleri önümüzdeki bir yıl içinde Türkiye’nin bütün bölgelerinde aranan ürünler haline getirmeyi, yeni dış pazarlara sunmayı, yurtiçinde ve yurtdışında yeni satış noktaları açmayı, elit projelere imza atmayı ve sektöründe Diyarbakır’ı marka şehir yapmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Diyor’un Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin örnek bir kuruluş olduğunu savunan Tolga Kurtuluş, 2009 yılında Diyarbakır’da açtıkları bin 500 metrekarelik showroom’u tüketicilerin hizmetine sunduklarını anımsattı. Kurtuluş, daha sonra 2011 yılı nisan ayında Mardin’de ve 2012 yılı nisan ayında Şanlıurfa’da yeni showroomlar açarak tecrübeli proje ve satış kadrolarıyla hizmetlerini artırmaya devam ettiklerini ifade etti. Irak’ın Erbil kentinde büroları ve teknik ekibimiz bulunduğunu aktaran Kurtuluş, ayrıca Kuzey Irak’ta tamamlanan ve devam eden projeleri olduğunu dile getirdi.

“Kapasitemizi dört kat artırdık”

2010 ve 2011 yıllarında yapılan inşaat, makine, sistem ve teçhizat gibi kalemlerden oluşan 3 milyon TL tutarındaki yatırımlar sayesinde Diyor’un kapasitesini dört kat arttığını kaydeden Tolga Kurtuluş, yatırımlarıyla yeni istihdam olanakları da yarattıklarını söyledi. Yeni inşa edilen ve bünyesinde yüksek kapasiteli bir kurutma fırını da bulunan tomruk ve kereste işleme fabrikalarında yılda 12 bin metreküp ağaç işlendiği bilgisini veren Kurtuluş, “Bu fabrikada 6 bin metreküp kereste kurutma işlemi yapılmakta, palet, sandık, muhtelif kereste ve yılda 1 milyon 8 bin adet boy eklemeli kapı sereni imal edilmektedir. Özellikle kapı üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar sonrasında seri üretime uygun ileri teknoloji ürünü makinelerle donatılan üretim hattı, bin 200 metrekarelik cila hanesi ile otomatik kalibre ve boya makineleriyle, yılda 85 bin adet kapı yapabilecek, 650 bin metrekare panel işleyebilecek bir entegre tesis haline getirilmiştir. Firmamız, yaptığı yeni yatırımlarla üretim sahasını 5 bin metrekare artırmakla kalmamış, rekabetçi bir üretim için gerekli altyapıyı da tamamlamıştır” şeklinde konuştu.

Diyor’un TSE, ISO 9001, Ohsas 18001 İş ve İşçi Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 belgelerine sahip olan ve toplam kalite yönetim sistemini benimsemiş bir firma olduğunu vurgulayan Tolga Kurtuluş, “Firmamız, ürün kalitesinin yanı sıra insana ve çevreye verdiği önemi de almış olduğu belgelerle taçlandırmıştır. Ayrıca bilgi işlem altyapısına da önem verilmekte olup, tüm Dimer Group şirketlerinde olduğu gibi Diyor’da da ERP sistemi kullanılmaktadır” dedi.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter