Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

TÜRKOĞLU AMBALAJ VE BEZ ÇANTA İMAL EDECEK

| İstanbul | 20.03.2012 09:17:10 |
Türkoğlu, Müneddid Ambalaj ile birleşerek, çanta ve ambalaj üretimi alanına yatırım yaptı.Uzun yıllardır kuru kayısı ve kuruyemiş sektöründe faaliyet gösteren Türkoğlu, Müneddid Ambalaj ile birleşerek, çanta ve ambalaj üretimi alanına yatırım yaptı. Bez çanta, şapka, tişört, iş elbisesi üretimi yapan firmayla ortak olan Türkoğlu, ürünleri ile başta Malatya olmak üzere Doğu Anadolu'daki birçok şehre ulaşıyor.
Kayısı ve kuruyemiş üretimi yapan firmalarının, ambalaj ve bez çanta ihtiyacından yola çıkarak böyle bir yatırım yapma kararı aldıklarını ifade eden Türkoğlu Kuruyemiş'in sahibi Mehmet Türkoğlu, "Ambalaj, kuruyemiş için birebir ihtiyaç duyduğumuz bir malzeme. Yaptığımız yatırımla öncelikle kendi ürünlerimiz için ihtiyaç duyduğumuz ambalajı daha düşük maliyetle temin edeceğiz. Bunun yanı sıra hem mevcut pazarlama ağımızı kullanıp hem de yeni pazarlar yaratıp farklı bir alanda da adımızı duyurup satış yapacağız" şeklinde konuştu. 300 metrekarelik alanda, 8 adet makine ve 15 personelle bez çanta ve ambalaj üretimi yaptıklarını kaydeden Türkoğlu, "Doğu Anadolu Bölgesi'nde bu alanda üretim gerçekleştiren birkaç firmadan biriyiz. İlimizin, dünyaya ihraç ettiği kayısı ve kayısı ürünlerinin kalitesi kadar bu ürünler için kullandığı ambalajların kalitesinin de çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle il bazında böyle bir üretim yapmak da büyük önem taşıyor" şeklinde konuştu.

Şu anda Malatya'da başta kayısı olmak üzere birçok sektöre yönelik olarak bez çanta ve ambalaj üretimi gerçekleştirdiklerini dile getiren Mehmet Türkoğlu, "Ağırlıklı olarak bez çanta üzerine çalışıyoruz. İşletmemizde günlük olarak yaklaşık bin adet bez çanta üretimi yapıyoruz. Bunun yanı sıra serigrafi makinemiz ve teknikerlerimizle firmalara özel çalışmalar gerçekleştirerek, hizmet veriyoruz. Şu anda tam kapasite çalışan imalathanemizin üretim kapasitesini yılın ikinci yarısında artıracağız. Bu doğrultuda makine sayımızı, alanımızı ve istihdamımızı da artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Firma olarak Brezilya ve Dubai'ye ihracat gerçekleştirdiklerini ifade eden Türkoğlu, "Brezilya ve Dubai'de zaten kayısıda var olan pazarımızı çanta ve ambalaj alanında da kullanarak ihracat yapıyoruz.Ayrıca diğer ülkelerde de pazar arayışımız sürüyor. Kayısı sezonunun açılmasıyla beraber ihracata yoğunlaşarak gerek kayısı ve kayısı ürünleri gerekse çanta ve ambalaj sektöründe ihracat rakamlarımızı artırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter